Золото на сучасному світовому ринку

Золото на сучасному світовому ринку

Сучасний світовий ринок дорогоцінних металів відрізняється підвищеною складністю і очевидною многоуровневостью пристрою. По-перше, серед дорогоцінних металів, які котируються і торгуються на світових ринках, золото виділяється особливо і обсяг торгів цим металом в десятки разів більше, ніж усіма іншими разом узятими. Насправді історично не завжди і не скрізь це було так.

Наприклад, на Далекому Сході традиційно не було значних запасів золота, тому основним обмінним еквівалентом стало срібло , хоча золото було добре відомо, цінувалося набагато вище срібла і також було в ходу в якості грошей. Однак, його ціна була занадто велика, та й було його фізично занадто мало.

На сучасному ринку золото займає не місце обмінного еквівалента, а місце «притулку» для інвесторської капіталу і є засобом інвестування і примноження коштів. Ринок золота розпадається на кілька рівнів.

В першу чергу, це рівень практичного використання – ринок ювелірних виробів і технічного застосування золота, як правило, в високоточної електроніці. Щорічний видобуток золота відразу ділиться на два потоки – промислового і ювелірного застосування і так званого банківського, або інвестиційного золота. Відповідно, на світових біржах золото як товар котирується за цінами «після добування» саме в розрахунку на подальше технічне застосування.

Другий рівень – це власне матеріальне золото, виражене в стандартних банківських злитках, які зберігаються в банках в матеріальному вигляді і при зміні власника навіть можуть бути за його бажанням переміщені в іншу країну, або в інший банк. Найчастіше золото, що знаходиться в банку, просто змінює власника, що фіксується відповідними документами.

Третій рівень торгівлі – це « віртуальне золото ». Зараз все більше банків і брокерів пропонують можливості торгівлі на фондовому і валютному міжнародному ринку через єдині термінали і системи торгівлі і клірингу, таким чином, що торгівля здійснюється миттєво. Однак, при цьому реальна кількість золота, його особливості та ціна на нього, яку пропонують реальні власники і власники, усредняется, і таким чином, разом з форексом торгується нереальне золото, а щось на зразок індексу ціни на золото.

Ця остання величина є найбільш гнучкою і найбільш волатильною. Вона змінюється найчастіше і часто впливає на ціну реального матеріального банківського золота. Торгівля ж останнім здійснюється тільки через реального брокера, який телефонує реальних власників, уточнюючи у них ціну покупки – продажу, як і за старих часів.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!