Як і де утворюється золото

Як і де утворюється золото

Ми так звикли до золотих виробів, що навіть не замислюємося про те, як утворюється золото. Виявляється, цей дорогоцінний метал можна відшукати всюди: в грунті, в річках і в океанах. Золото було виявлено навіть на метеоритах, Сонце і зірках. А у всіх океанських водах налічується 25 мільйон тонн чистого золота.

Отже, як утворюється золото?

1. Утворюється золото в жилах, залишених вулканічними породами. Колись ці жили були ущелинами, в яких знаходилася досить гаряча вода, збагачена різними мінералами. Після того, як скелі і рідина стали холодними, золото і кварц осіли на дно.

2. З плином часу скелі, в яких знаходяться золоті прожилки, руйнуються і від гірських порід відбувається відділення різних за розміром шматочків дорогоцінного металу. Завдяки вітрі і воді золото потрапляє в річки.

3. Виявити золото можна не тільки у вигляді окремих шматочків, але і у вигляді пилу, що скупчилася в місці застою води. Щоб дістати золото з води, використовують спеціальні машини, які називаються драги. Дані споруди мають досить високу вартість і шкодять екології.

4. У місцях активної видобутку золотої руди роботи ведуться на досить великій глибині. Пов’язано це з тим, що дані території ніколи не були зонами активного вулканізму. У Південній Африці глибина родовищ досягає одного кілометра.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!