Що дорожче золото або платина. Платина, золото – дорогоцінні метали

Що дорожче золото або платина. Платина, золото - дорогоцінні метали

Сьогодні говорять в основному, про золото, а про інше дорогоцінному металі рідко де почуєш. Але багато людей цікавляться, що дорожче золото або платина? Обидва цих металу є дорогоцінним, але платина набагато дорожче, ніж золото.

– Платина – найдорожчий дорогоцінний метал. Але її цінність не була відразу ж усвідомлена людьми. Цей метал був знайдений в Колумбії ще в шістнадцятому столітті іспанськими завойовниками, які добували з розсипів золото. Іноді траплялося золото, яке було пов’язане з сірими крупицях якогось невідомого металу. Через високу тугоплавкої не вдавалося відокремити його від золота і тому таке золото вважалося «гнилим». Так як платина схожа зовні на срібло її і назвали таким ім’ям.

– Використання платини. Платина дорожче, ніж золото тому, що її використовують не тільки в ювелірних прикрасах . Вона широко використовується в техніці і в медицині. Наприклад, платино-ірідовие електроди застосовуються для підтримки життя хворих з серцевою недостатністю. В онкології застосовується спеціальний комплекс платини, і він допомагає зменшити пухлину, так як має корисні унікальні властивості. Тому цей дорогоцінний метал унікальний і цінується дуже високо. Золото ж настільки широко в народному господарстві не використовується. Основне його застосування – галузь електроніки. (Див. Також Медичне золото – що це таке? )

– Ювелірні вироби з платини. Вони дорожчі, ніж золоті тому, що платина – це самий зносостійкий матеріал в огранювання всіх коштовних каменів. Золото з часом може пошкодитися і тоді камінці випадуть, а з платиною цього не станеться.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!