Огляд ринку золота

Огляд ринку золота

Золото завжди вважалося одним з ключових біржових інструментів світових ринків. В умовах кризи цей дорогоцінний метал впливає також на поточний стан фінансових ринків. В останні дні курс золота і його покупка різко підвищилися. Теперішня ціна на золото дає можливість аналізувати перспективи зростання не тільки інших біржових інструментів (валют, нафти), але і світової економіки в цілому.

Ціна на золото сьогодні в світі дозволяє робити оптимістичні прогнози на майбутнє, і дає надію інвестором на подальше зростання. Так, зараз одна унція даного дорогоцінного металу продається за тисячі вісімдесят вісім доларів США. Це дозволяє зробити висновок, що за січень 2016 року вартість золота підвищилася на 2,5%. На зростання котирування золота вплинула турбулентність на фондовому ринку Китаю.

Динаміка цін на золото в Шанхаї зросла через збільшення попиту, проте вартість інших дорогоцінних металів дещо впала. Також на різке збільшення обсягів торгів в золоті вплинуло і наближення Місячного нового року. Минулого тижня премії на поставку жовтого дорогоцінного металу в Китаї склали 2-3 долари США. Однак, паралельно в Індії, премії на поставку золота навпаки впали до 1 долара. На це, в першу чергу вплинув зниження роздрібного попиту на ринку. Через посуху і поганого врожаю, покупка золота в сільській місцевості не відрізняється особливою активністю. В цілому, Індія на даний момент відрізняється високою інфляцією, і це не може не вплинути на зростання місцевих цін на жовтий дорогоцінний метал.

Останнім часом відзначається збільшення вартості золота, однак, незважаючи на це курс американського долара залишається на тому ж рівні. Фондовий ринок США коригується вгору після помітного падіння минулого тижня.

На тлі такого становища курсу долара, аналітики прогнозують подальше зниження цін на дорогоцінний метал в 2016 році. Аналітичний відділ «BofA Merrill Lynch» очікує зменшення вартості золота до позначки – 950 доларів за 1 унцію. Їх прогноз ґрунтується на очікуваннях, пов’язаних з ростом ставок американської Федеральної Резервної Системи. Також аналітики стверджують: «На даний момент середній прогноз не зводиться до підвищення ставки на 100 пп в 2016 році, включаючи друге підвищення в березні. Однак ми допускаємо друге підвищення в березні і можемо оцінити, наскільки повинні бути впевненими інвестори, щоб очікувати 4 підвищення ставки в 2016 році ».

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!