Цікаве про золото

Цікаве про золото

Людина завжди широко використовував золото в своїй діяльності. Воно знайшло широке застосування в ювелірній справі, фінансовому секторі, промисловості, інших галузях господарювання.

Є багато цікавих, але маловідомих фактів про це благородному металі.

Так, найстаріша в світі шахта з видобутку золота знаходиться в пустелі, трохи на південь від Каїра. На даний момент їй вже більше 5 тис. Років.

У 1947 р вперше в світі американським фізикам Гайдна, Інграм і Гессе вдалося досягти трансмутації ртуті в золото, здійснивши таким чином давню мрію алхіміків.

Золото – дуже рідкісний метал. За всю історію людства його відлито настільки мало, що це можна порівняти з тим, скільки за одну годину у всьому світі відливають стали.

Золото відрізняється високою пластичністю. Товщина листочків, в яке воно може бути проковане, становить всього лише 0,1 мкм. Якщо таке тонке напівпрозоре золото розглядати в відбитому світлі, то воно жовтого кольору, а якщо в поточному – доповнюється синювато-зеленуватим відтінком.

Найбільші запаси золота, як стверджують геологи, знаходяться в земному ядрі. Вони перевищують в 5 разів запаси благородного металу в інших відомих розроблених породах.

Незважаючи на те, що золото пластичний метал, воно дуже важке . Так, цілу тонну буде важити куб цього металу зі стороною 37 см.

Цілісна брила золота розміром 25х63 см і масою близько 70 кг була знайдена на Австралійському континенті в 1872 році. Це найбільший самородок в усьому світі.

Цікаво, що на людях, які працюють з золотом або просто його зберігають, є найдрібніші частинки цього металу. Вони, відділяючись від нього, осідають на шкірі людини, його одязі або предметах в кімнаті.

На золото практично неможливо надати хімічний вплив. Тільки спеціальна суміш концентрованих азотної і соляної кислот або лужний розчин з ціаністого калію можуть його розчинити.

При виготовленні ювелірних виробів використовують не чисте золото, а його сплав з іншими металами. Це пов’язано з тим, що чисте золото дуже м’яке і вироби з нього не можуть зберігати форму. За номером проби можна визначити, скільки золота знаходиться в 1 грамі сплаву.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!