Чотири способи інвестування в золото

Чотири способи інвестування в золото

В останні кілька пару десятків років інвестування , як відмінна можливість отримання додаткового прибутку, користується величезною популярністю не тільки серед досвідчених, а й приватних інвесторів. Способів, так само як і інструментів інвестування, існує величезна безліч. Однак, навіть не дивлячись на таку велику кількість варіантів, більшість капіталовкладників воліють використовувати золото в якості основного інвестиційного інструменту .

Популярність золота, як інвестиційного активу, обумовлена його високою ліквідністю. Так що, які б складні часи не настали в країні або навіть у світовій економіці, золото завжди залишиться альтернативної розрахункової одиницею, яка завжди буде в ціні . Цього не можна сказати, наприклад, про валюту, такий, як євро чи долар. Якщо в економіці США або Європи настануть несприятливі часи, то це обов’язково негативно позначиться на курсі їх валюти.

Подібні різкі злети і падіння ніколи не зможуть відбутися з жовтим металом. В основному така ліквідність золота обумовлена ​​тим, що його видобуток в усьому світі сильно обмежена, а його запаси поступово виснажуються. І якщо паперові гроші завжди можна надрукувати, що найчастіше відбувається з доларом, то поклади золота не так просто і знайти.

Таким чином, вкладення вільних фінансів в золота є досить перспективним. Однак єдиний істотний недолік цього способу – його довгостроковість. Тобто, щоб отримати хороший дохід від своїх капіталовкладень, доведеться вміти вичікувати найбільш сприятливий момент. Так як ціна на золото може істотно зрости через досить довгий проміжок часу.

Способів, за допомогою яких можна інвестувати чимало. Однак найнадійнішими і досить популярними вважаються чотири основні методи інвестування в жовтий метал.

Золоті злитки

Один з найдоступніших і найбільш улюблених способів серед величезного числа інвесторів вважається придбання фізичного металу в якості золотих злитків . Практично будь-яка людина, у якого зібралася достатня сума, може зайнятися покупкою злитків. У наш час практично кожен сучасний банк пропонує своїм клієнтам подібну послугу. Купуєш злитки, зберігаєш їх в банківському сейфі і чекаєш, поки ціна за унцію металу не почне підніматися. В принципі, на перший погляд все гранично просто.

Однак, цей спосіб пов’язаний з певними труднощами. Так, наприклад, щоб купити злитки, інвестору доведеться сплатити ПДВ (в розмірі 18 відсотків) в рахунок держави. Зберігати злитки потрібно тільки в банку, так як при зберіганні в іншому місці і псування металу, його вартість істотно знижується. А для того щоб тримати злитки в банківських скриньках, доведеться платити банківській установі певні комісійні за його зберігання. Тому цей метод найбільше підходить багатим інвесторам, які купують кілька злитків за раз, і яких не бентежать додаткові виплати, пов’язані з його зберіганням.

Золоті монети

Не менш відомим є спосіб придбання спеціальних інвестиційних монет, Які пропонують своїм вкладникам практично всі великі кредитно-фінансові організації. Головне достоїнство даного методу полягає в тому, що інвестиції можна починати з невеликих сум. Тому він є більш доступним в порівнянні з покупкою злитків. Більш того, при придбанні монет інвестору немає необхідності сплачувати обов’язковий податок. Однак банки теж хитрують і продають такі моменти трохи дорожче їх собівартості. Адже їм теж потрібно якось заробляти! Капіталовкладення в інвестиційні монети ідеально для довгострокової перспективи. Зберігати їх так само найкраще тільки в банку в спеціальній упаковці, так як в разі пошкодження поверхні монет їх вартість знижується в рази. Ну а за зберігання в банку так само потрібно буде платити гроші.

Золотий банківський депозит

Крім покупки фізичного золота, у інвестора є відмінний шанс вкласти капітал в золотий банківський депозит . Це досить зручний спосіб капіталовкладення, оскільки не доводиться стикатися з покупкою реального золота. Все що для цього необхідно, відкрити рахунок в обраному банківській установі і вкласти на нього необхідну суму грошей. Банк, в свою чергу, не займається наданням реального золота, він просто по закінченні терміну дії депозитної угоди виплачує своєму клієнтові суму грошей, яка на той момент еквівалентна курсу золота. При цьому інвестор не платить жодних податків за відкриття золотого рахунку, і йому не варто турбуватися за його зберігання.

Акції золотодобувних підприємств

І ще один досить складний спосіб капіталовкладення – придбання акцій відомих організацій, які займаються видобутком золота. Але тут треба розуміти, що присутні великі ризики, які пов’язані з прибутковістю підприємства. Вибравши ненадійну компанію можна вкласти свій капітал в «збиткові» акції. Тому перед прийняттям рішення, треба як слід вивчити ринок, проаналізувати ліквідність підприємства, врахувати розміри податкових виплат і т. д. Цей метод підходить найбільше професіоналам, які не перший рік займаються інвестуванням.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!