Біле золото

Біле золото

Якщо говорити про пробах, то у білого золота така ж градація, як і у звичайного. Відмінності складають тільки домішки – лігатура, за кількістю яких і визначається якість благородного металу. Палладіум, срібло, нікель, мідь, цинк, платина – елементи, які додаються до золота і забезпечують виробам довговічність і міцність.

За цифрі, що позначає пробу, можна легко зрозуміти, що за сплав перед нами. Якщо на ювелірному виробі стоїть звичне число 585, це говорить про те, що в ньому 58,5% чистого золота, решта – домішки. При чому, в білому золоті будуть переважати добавки нікелю і паладію, а в жовтому – міді. Словом, однакова проба на прикрасах не означає, що вони будуть однакових відтінків.

585 проба – не єдино можлива. Сьогодні в Україні мають поширення 375, 500, 585, 750 і 958 проби. У кожного сплаву своє призначення і ступінь використання, якісь більш популярні, інші зустрічаються набагато рідше.

Найнижча проба, дозволена стандартами Російської Федерації – 375.

Зрозуміло, що чистого золота в подібних виробах 37,5%, інше становить нікель, цинк і срібло. У такого сплаву достатня твердість і надійність, але ювеліри не горять бажанням використати його для виготовлення дорогих коштовностей, бо він в короткі терміни перестає блищати через окислення, має блідий сірий відлив. Але для біжутерії даних сплав годиться.

Тож не дивно, що в нашій країні 375 сплав не в пошані. Хоча, варто сказати, що в країнах Заходу до нього цілком доброзичливе ставлення. Напевно, тому що у них існує ще більш низька проба – 250, її можна зустріти на обручках, які через прийнятною вартістю доступні для всіх соціальних класів. Такі кільця цілком міцні і надійні, але ось витончених і вигадливих шедеврів з цього металу не вийде.

500 проба трохи якісніше і також відповідає всім стандартам.

Але все одно багато цінителів білого золота крутять носом і уникають через жовтуватого кольору, тьмяності, високого ступеня окислення. Область використання такого металу вузька, часто використовується для пробірного нагляду.

У РФ традиційними і популярними стали золоті вироби 585 проби.

Так повелося ще в Радянському Союзі, коли почали виготовляти з нього ланцюжки, кулони, підвіски, браслети, кліпси і інші прикраси.

beloe-zoloto-logo

Метал 585 проби – це оптимальне поєднання ціни та якості. Прикраси виходять надійні, шкарпетки, невибагливі. Золотих справ майстри також люблять його за зручність в роботі, за тривале збереження блиску, стійкість до корозії і потемніння.

Біле золото містить 58,5% чистого благородного металу, інші 41,5% – добавка, зокрема – нікель, його додають в пристойних кількостях. Це потрібно пам’ятати при покупці прикраси, тому що даний елемент може викликати алергію. Саме тому тепер намагаються переходити на паладій, зводячи до мінімуму алергічну складову. Така турбота про споживача породила на вироби з білого золота вище згаданої проби ще більший попит.

Саме такий сплав стає гідною оправою для різноманітних дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Не варто турбуватися, що смарагд, діамант, перли або бурштин вискочить і загубиться. А ще, вони будуть мати приголомшливе сяйво, переломлюватися і виблискувати, залучаючи погляди таємничим мерехтінням і дивовижними відтінками.

Але найбільш відомий сплав має на собі позначку з цифрою 750.

Він містить 75% золота і 25% домішок, але не простих і дешевих – лігатура також включає дорогі дорогоцінні метали, такі як платина і срібло. Саме тому подібні вироби вважаються вишуканими і елітними, за них доводиться викладати кругленьку суму. Недарма в високорозвинених країнах віддають перевагу якісним і першокласним зразкам з білого золота 750 проби.

Витончені прикраси народжуються саме з такого сплаву. Цікаво те, що вони не підвладні деструкції, міцні, але в той же час рухливі, податливі, здатні в умілих руках перетворюватися в справжні витвори мистецтва, точені, прекрасні і ніжні.

Якщо ви бачите легке, як ніби глянсове, наприклад, кільце, то це свідчить про те, що вона виготовлена ​​з білого золота 750 проби з додаванням платини, яка і надає йому милий оку зовнішній вигляд. Так, краса вироби зачаровує, а й ціна відповідна – досить висока!

Коштовності з такою високою пробою не призначені для повсякденного обстановки, а одягаються в особливих випадках, кажуть про фінансову спроможність власниці подібної краси і про добрий смак. Вони вимагають дбайливого відношення не тільки через дорожнечу, а й тому що покриття у подібних прикрас досить примхливе. На поверхню кілець, кулонів, підвісок наноситься напилення з родію. Якраз він і додає блиск, світлий відтінок і ідеальну гладкість. Але родієвий шар з часом стирається, зовнішній вигляд псується. Щоб запобігти появі пошкоджень на виробі, необхідно віднести його до фахівця, щоб той знову покрив його родием.

Сама остання і вкрай рідко зустрічається серед звичайних салонних прикрас проба – 958.

95,5% становить чисте золото, такий сплав дуже крихкий, схильний до деформації. Біле золото неможливо створити – для потрібного йому кольору потрібно мінімум 18% лігатури. У металу 958 проби споконвічний колір золота – жовтий.

Вироби з чистого золота можна зустріти тільки в Японії, до них ставляться вкрай трепетно, з великою акуратністю і надягають тільки з нагоди виняткової важливості.

Ось і всі спроби білого золота, що зустрічаються на просторах Росії. Всі вони відповідають світовим стандартам. А якщо співвіднести пробу і кількість карат, то ми отримаємо наступні значення: 585 проба – 14 карат, 750 проба – 18 карат, відповідно, 958 проба – 24 карата.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!