Як знайти інвестиції

Як знайти інвестиції

Багато починаючі підприємці бажають відкрити власний бізнес стикаються з проблемою: як знайти інвестиції? Часто буває так, що є ідея і море енергії, а грошей на реалізацію не вистачає або вони відсутні взагалі. У даній статті ми пропонуємо розглянути кілька, як способів привернути капітал в свій проект.

Підготовка до пошуку.

Перш, ніж залучати кошти для своєї ідеї, потрібно продумати, кому Ваш проект буде цікавий. Крім цього потрібно чітко проаналізувати всі механізми і бізнес-схеми і тільки після цього переходити до побудови бізнес-плану. Далі – важливо визначитися з майданчиком для пошуку і зрозуміти, чи буде це інтернет або «живий» пошук. У кожного із способів є свої переваги. Коли і цей пункт підготовки буде закінчений, треба детально обдумати можливі питання, які можуть надійти від потенційних інвесторів, адже ваша ідея прекрасне і дивовижне для Вас, але вкладення вимагають гарантій і прозорих схем. Слід пам’ятати одну важливу річ: інвестору може бути зовсім не цікаво, як Ви прийшли до свого задуму, для нього важливі цифри і результати. Приклади актуальних питань, які можуть виникнути на етапі узгодження проекту:

конкурентоспроможність Вашого продукту;

терміни окупності вкладень

необхідна для реалізації плану сума

обсяг прибутку від вкладених коштів

унікальність товару на ринку.

Підготувавши відповіді на ці питання заздалегідь, Ви можете істотно наблизитися до бажаної мети. Окремо хочеться звернути увагу на пошук інвесторів серед друзів і родичів. На перший погляд може здатися, що це гарна ідея, але на практиці може виявитися, що це далеко не так. Ви дійсно можете отримати лояльність в довірі і терміни повернення, але не виконавши домовленостей ризикуєте зіпсувати відносини з близькими людьми на довгий час.

Венчурні фонди.

Дані організації займаються інвестиціями в нові і цікаві проекти. На етапі становлення можна скористатися їхніми пропозиціями. Якщо Ваш бізнес-план буде їм цікавий, то можна розраховувати на підтримку. Крім прямого фінансування, від венчурних фондів можна отримати ще одну вигоду – авторитетний фонд додасть «ваги» вашої компанії в очах учасників ринку. Далі представляємо список того, на що слід звернути увагу при виборі венчурного інвестора:

досвід інвестицій в фірми, успішно закріпилися на ринку

ефективну участь в раді директорів компаній

сумісність спеціалізації з Вашої галуззю діяльності;

розмір клієнтської бази інвестора;

загальний досвід фінансування;

ступінь участі інвестора в справах Вашої компанії

відповідність маркетингових можливостей фонду вашим потребам;

можливість залучення нових партнерів для фінансування.

Існують і інші пункти, які потрібно розглянути при виборі венчурного фонду, але для цього потрібно детальне розуміння специфіки проекту і термінів його окупності.

Інвестиції в банківській сфері.

Можна спробувати залучити інвестиції від банків, але це працює далеко не в кожному випадку. Крім цього для залучення банківських інвестицій може знадобитися певний масштаб проекту, детальний аналіз ринку або прорахунок можливих ризиків. Також банки часто не хочуть інвестувати в проекти з високим ступенем ризику. Їх кошти можна спробувати залучити, якщо Ваша організація працює давно і показує стабільний прибуток, але Ви хочете її розширити або виконати разовий об’ємний проект. Але і в цьому випадку знадобиться детальний аналіз ринку і ризиків.

Інституційні інвестори.

До інституційних інвесторів належать інвестиційні фонди, кредитні спілки та страхові організації. Даний спосіб залучення капіталу підійде тим, хто давно працює на ринку, але замислюється про розширення. Інституційні фонди, як правило, є власниками чужих коштів, тому вкладаються тільки в надійні проекти, що обумовлено високим ступенем відповідальності. Як і банки, вони, ймовірно, запитають детальний аналіз різних сегментів ринку, які приймаюча сторона планує задіяти у своїй діяльності і прорахунок можливих ризиків.

Електронні майданчики.

Останнім часом з’явився ще один спосіб для пошуку коштів – електронні майданчики. Відразу варто відзначити, що до їх вибору потрібно підходити дуже відповідально і обережно. В інтернеті, може бути дуже важко визначити, які способи і пропозиції надійні, а які можуть привести до втрати коштів. Є і ризик нарватися на шахраїв, тому краще зустрітися з потенційним інвестором особисто, а якщо такої можливості немає, то, як можна більш детально вивчити всі надані відомості та, по можливості, проконсультуватися з юристом. Взагалі, юридична підтримка не буде зайвою при будь-якому способі, щоб уникнути негативних наслідків. Популярним останнім часом способом для пошуку інвестицій в мережі став краундфандінг. По суті – це об’єднання коштів групи донорів, фізичних або юридичних осіб, для підтримки ініціативи або проекту третьої особи. Однією з найбільш популярних майданчиків можна назвати Kickstarter. Специфіка такого способу фінансування в тому, що для залучення грошей потрібно зацікавити донорів. Якщо цього не зробити, то можна нічого не зібрати взагалі. Для успішного залучення коштів потрібно дотримуватися правил і бути дуже уважними.

Тепер підіб’ємо невеликий підсумок огляду. Як зрозуміло з написаного існує безліч способів того, як знайти інвестиції в свій проект. «Живі» майданчики, на відміну від електронних, для багатьох можуть бути більш привабливим і великим способом пошуку грошей, але і про інтернет забувати не потрібно. Існує ще безліч факторів, що впливають на успіх в даному починанні і на його позитивну реалізацію. Цей огляд являє собою скоріше коротку довідку. Слід пам’ятати, що до процесу організації власного бізнесу потрібно підходити відповідально і зібрано.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!