Як працюють інвестиції

Як працюють інвестиції

Багато починаючі інвестори задаються питанням «як працюють інвестиції?». Справа в тому, що інвестиції – це гроші, на яких триматиметься майже всі успішні компанії. Інвестор в цьому випадки та людина, яка просто вклав свої гроші і отримує відсоток прибутку від компанії.

Хто такий інвестор і що він робить

Інвестор – це та людина, яка дає свої заощадження компанії, з надією отримати прибуток. Можна вкласти гроші вже в існуючу компанію і отримувати зафіксовану прибуток, яку інвестор з власником заздалегідь обговорять. Можна ж вкласти інвестиції в тільки що створюється компанію. У такому випадки ви станете власником якогось відсотка компанії і відповідно будете отримувати прибуток в залежності від того, як працює компанія.

Коли людина вкладає гроші в молоду компанію, то він просто стає співвласником.

Варто відзначити, що за кордоном, наприклад в США, частка інвестора дуже рідко перевищує 20%, в Росії ж ця частка може досягати і 90%. Тобто інвестор просто знайшов людину, яка може організувати бізнес, але йому не вистачає грошей, тоді він дає йому свої гроші і вважає, що організатор просто ніхто, і що його частка буде всього 10%. Насправді – це велика помилка, адже при такому жорсткому інвестуванні у організатора бізнесу просто пропадає бажання розвиватися і рухатися далі. Саме тому інвестування і малий бізнес в нашій країні знаходяться тільки на ранній стадії розвитку.

Що робить організація, яка б вимагала в інвестиціях

Компанія, якій потрібні інвестиції, просто стає акціонерним товариством і розміщує свої цінні папери на фондовій біржі. На цій біржі акції може придбати інвестор, в надії отримати прибуток. Так само, при покупці паперів, інвестор стає власником якимось відсотком акцій компанії.

Будь-який інвестор може безперешкодно дізнаватися про цілі компанії, про її справах і прибутку. По суті він стає одним з радників управління. Так само інвестор може купити дуже багато акцій. Інвестор з найбільшою кількістю акцій стає власником контрольного пакета, що дозволяє приймати йому ключові фінансові рішення, скорочувати персонал або зовсім оголосити компанію банкрутом.

Досить просто зрозуміти, як працюють інвестиції, вони дають компанії кошти для життя і для розширення виробництва. Якщо є гроші, то можна безперешкодно розвиватися і збільшувати дохід. Інвестор же отримує прибуток у вигляді дивідендів. Який же буде розмір у цих дивідендів вирішують самі інвестори між собою разом з керуючим. У результаті прибуток компанії буде ділитися на кілька частин. Тобто дохід буде йти в фінансову скарбничку компанії (для розвитку і розширення), керуючому і інвесторам, в залежності від розміру їх вкладень.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!