Інвестиції в стартапи

Інвестиції в стартапи

Стартап – це новий оригінальний бізнес-проект, створений з метою отримання прибутку після його розвитку. Даний бізнес найбільш поширений в галузі комп’ютерних та інформаційних технологій.

Інвестиції в стартапи є сучасним і вкрай ризикованим бізнесом. Успіх досягає, в кращому випадку, 1 з 10 проектів. Але, вдалий стартап здатний за короткий час принести величезний прибуток, в кілька разів перевищує початковий обсяг інвестицій.

Найчастіше інвестують не тільки в сам проект, скільки в його творців. Інвестори вважають, що професіоналізм і ділові якості розробників допоможуть зробити з початкового проекту велику компанію з багатомільйонними прибутками.

Як інвестувати в стартапи?

На вибір способу інвестування в стартапи впливають такі чинники:

сума грошей, яку Ви готові вкласти;

кількість часу, який Ви можете витратити.

Більшість експертів виділяють 4 основних способи інвестування:

1) Вкладення коштів через краудінвестінговие платформи.

Це спеціальні майданчики для колективних інвестицій. Даний варіант добре підійде початківцям інвесторам. Тут можна вкладати невеликі суми, що дозволить Вам набратися знань і досвіду, налагодити корисні зв’язки.

2) Стати бізнес-ангелом.

Специфіка цього способу полягає в тому, що бізнес-ангел часто не виводить прибуток, а реінвестує весь дохід, отриманий компанією, для збільшення її ринкової вартості. А потім через деякий час, продає свою частку, аби окупити початкові інвестиції в кілька разів.

3) Фінансування через клуби інвесторів.

Інвестор вказує клубу найбільш бажані для себе проекти. Клуб знаходить підходящий варіант і організовує угоду, отримуючи комісійну винагороду. При цьому інвестор контролює весь процес аж до підписання документів і майже не витрачає свій час.

4) Інвестування через венчурний фонд.

Інвестор передає гроші в професійне управління фонду, а той вкладає їх в найбільш перспективні проекти. Такий спосіб знижує ризики втрат і не вимагає від інвестора спеціальних знань. Але, як правило, венчурні фонди мають високий поріг входження (близько півмільйона доларів), тому цим способом можуть скористатися тільки дуже заможні люди.

Переваги інвестицій в стартапи

Головним плюсом інвестицій в стартапи є можливість отримати хороший прибуток за короткий термін. Для цього ідея проекту повинна бути принципово нової і актуальною. Також до переваг відноситься той факт, що компанія з новою ідеєю починає працювати на ринку в якості монополіста, і у відсутності конкурентів може відразу ж зайняти лідируючі позиції в обраному сегменті.

Сьогодні знайти стартап для інвестицій не складає ніяких труднощів, так як бізнесмени-початківці часто потребують первинному капіталі. Інвестору потрібно все ретельно проаналізувати і вибрати проект з серйозним потенціалом, який стане постійним і основним джерелом доходів.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!