Чи надійні банківські вклади

Чи надійні банківські вклади

Чи не кожен день чуємо, читаємо в ЗМІ про закриття того чи іншого банку, страхової компанії, брокерської або мікрофінансової організації. Чи варто боятися зберігати заощадження в банку?

За що закривають банк?

У 2015 році Центробанк відкликав ліцензії 105 банків. За неповний 2016 рік уже 92 кредитні організації припинили діяльність. Процедура відкликання ліцензії відбувається, якщо виникають підозри, що банки порушують російське законодавство або близькі до банкрутства. Чи не пізніше п’ятнадцяти днів після отримання відомостей, Центральний Банк приймає рішення про відкликання ліцензії. В цьому випадку під питанням знаходиться повернення коштів юридичним особам. А ось фізичним особам переживати нема про що. З 2004 року вклади приватних осіб страхуються державою – Агентством зі страхування вкладів. Якщо банк – учасник системи страхування, АСВ відшкодовує всю суму вкладу та відсотки по ньому, в межах 1 400 000 рублей.

Увага! Агентство попереджає, що з’явилися організації, що пропонують допомогу в «швидкому поверненні коштів »за вкладами в банках, які потрапили під відкликання ліцензії, і стягується відсоток за надання послуг. Це шахраї!

Коли повернуть гроші за вкладами?

Вкладники проблемного банку повинні дочекатися публікації на сайті АСВ оголошення про місце і порядок отримання застрахованих сум. Протягом 14 днів інформація з’явиться, і почнуться виплати. Навіть якщо людина не стежить за ситуацією, протягом місяця Агентство надішле йому письмове повідомлення. Відзначимо, що тільки в Росії вклади повертаються практично відразу після відкликання ліцензії. В інших країнах процес підготовки триває кілька місяців.

Суму, що перевищує 1 400 000 рублей теж можна повернути. Але процедура більш тривала і копітка. Варто уважно ставитися до вибору банків.

Перевірити, чи входить банк у систему страхування внесків на сайтах Банку Росії і АСВ

Диверсифікувати (розподілити) депозитний портфель між декількома банкамі. Такім чином, Ви захиститеся від неприємних сюрпризів.

Центробанк вже багато зробив для стабілізації курсу національної валюти. Коливання рубля істотно менше волатильності нафти. Та й та поступово знаходить рівноважний стан. Іноземні фонди, бачачи стійке положення Росії, незважаючи на тиск ззовні, поступово повертаються в нашу економіку. А процентні ставки по депозитах все ще високі навіть на короткі проміжки часу. Варто скористатися.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!