Назва для магазину – вартість послуг нейминга, основи і правила створення імені + приклади для магазинів різної спеціалізації, включаючи інтернет-магазин

Назва магазину – складна, але важлива складова бізнесу. Воно стане головним ідентифікатором серед конкурентів і важливим моментом для впізнаваності у покупців. Успіх буде залежати від імені та обраної стратегії розвитку. Існують назви-магніти, які притягують клієнтів. Таке ім’я можна підібрати самостійно або скористатися послугами фахівців.

Рекомендують придумати кілька назв, а потім проконсультуватися з оточуючими. Якщо вже придуманий логотип магазину, то ім’я можна прив’язати до нього. Воно буде впливати на формування позитивної репутації і процес залучення клієнтів.

Назва для інтернет-магазину підбирають так само, як і для звичайного. Але варто пам’ятати, що воно має збігатися з доменним ім’ям, тобто бути вільним.

Робота професіоналів

Деякі навіть не підозрюють, що існує цілий напрямок під назвою найманого (англ. «Ім’я»). Неймігі добре знають психологію покупців і основи маркетингу, що дозволяє придумати ім’я для найбільшого залучення покупців. Знайти їх можна в рекламних агентствах або на біржах фріланса.

На оплату послуг буде потрібно від 1000 гривень. Більш точна ціна залежить від компанії і досвіду обраного працівника. Якщо у нього є досвід роботи з відомими марками, то гонорар сягає 20 тис. Послуги нейминга на популярному для фрілансерів сайті fl.ru оцінюють в районі 10 тис.

Можна створити конкурс на youdo.com. У більшості випадків гонорар за назву не перевищує 3 тис. Економним варіантом стане конкурс-опитування в соцмережах. Додатково він приверне нових клієнтів. Однак за красиву назву доведеться «розоритися» на приз для переможця.

Відмінне ім’я магазину може вийти не тільки у професіонала, але і новачка. Але варто пам’ятати, що найманого – трудомісткий і виснажливий процес, який вимагає володіння певними знаннями.

Самостійний неймінг

Підбір імені є творчим заняттям, в якому можна спробувати власні сили. Підприємцям, які вирішили заощадити на назві магазину, необхідно враховувати принципи його створення.

Попередимо відразу, що ідеальний результат не вийде за 10 хвилин роздумів. Не варто приймати необдумані рішення. Висока ймовірність отримання привабливого назви з’являється при поєднанні декількох інструментів нейминга.

Мозковий штурм – потужний інструмент

Найбільш дієвою вважається методика мозкового штурму. Вона полягає в пошуку назви компанією людей, що дозволяє розглянути питання з різних сторін. Не всі люди здатні побачити і визнати свої помилки, особливо при впевненості ідеальності придуманого варіанту.

З іншого боку навколишні підтримають ідею, яка може здаватися посередньої. Основна умова – серйозна атмосфера і бажання присутніх допомогти у виборі кращої назви.

іншомовні слова

Хороші назви виходять з іноземних слів. Прикладом служать солодощі «Bonjour», який перекладається з французької мови як «добрий день», а інтернет-магазин «bon prix» як «хороша ціна». Аналогічних прикладів безліч. Красиві назви з іноземних слів виглядають стильно і інтригуюче.

Після вибору назви краще порадитися з людиною, що знає мову, з якого запозичене поняття. Іноді слова використовують некоректно або вони мають кілька значень. Так само важливо враховувати правильність звучання і присутність артиклів.

Злиття кількох слів

Злиття слів допоможе відобразити сферу роботи. Потрібно пограти зі словами, щоб отримати ексклюзивне ім’я. Наприклад, зоомагазин можна назвати «Лапусик» (лапа + вус). Зрозуміло, що в магазині продають продукцію для власників лап і вусів.

Цікавими, але вже не оригінальними будуть назви чайних і кавових магазинів «Чайкофф», «ЧАЙКОФСКІ». Остання назва можна віднести так само до наступного методу.

Використання імен та прізвищ

Магазини часто називають простими іменами: «Машенька», «У Міші», «Вікторія» і т.д. Господар вирішує прославити власне ім’я або свого родича. Подібні назви можна оцінити на трійку, так як воно малопривлекательно. Цей пересічний варіант не дозволяє виділитися серед сотні інших магазинів.

Можна використовувати прізвище або іноземні імена. Кращим варіантом буде прізвище, що відображає напрямок в торгівлі – «Медофф», «Цветкофф». Для основи використовують провідний товар і на його основі придумують ім’я. Записують всі варіанти і вибирають кращий.

Якщо придумати гарну назву важко, то можна зануритися в приємну обстановку: включити приємну музику і подумайте, що дасть людям ваш магазин. З’явилися асоціації записують на листок, а потім вибирають.

Географія

Вдало звучать назву географічних і природних об’єктів – річок, країн, місцевості і т.д. Наприклад, магазин розливного пива «Баварія», дитячого одягу «Лелека», літнього одягу «Малібу», товарів для полювання «Бурий ведмідь».

Можна використовувати особливості країни або населеного пункту. Майже скрізь існують неофіційну назву районів, про деяких місцях ходять легенди. У Донецьку є магазин пива «Добрий Шубін» по імені персонажа шахтного фольклору. Яскравим прикладом служать місцеві бренди Шотландії, пов’язані з лохнеське чудовисько.

Казкові та літературні персонажі

Казкові герої можуть виявитися відмінним назвою для спеціалізованих магазинів:

 • «Фрекен Бок» – господарський магазин;
 • «Олена Премудра» – книжковий;
 • «Мауглі» – дитячих іграшок;
 • «Вини Пух» – сладостей.

Покупець пам’ятає добрі старі казки, які читала перед сном мама. Подібні назви будуть налаштовувати на добродушний лад.

Такий же ефект у популярних цитат з фільмів або книг, каламбурів і крилатих виразів на їх основі.

Основні вимоги для назви магазину

Назвати магазин можна будь-яким словом, яке сподобатися. Однак воно має відповідати деяким вимогам:

 •  Милозвучність. Кожне поєднання звуків і слів емоційно забарвлені смисловим навантаженням. Не треба бути фахівцем, щоб визначити мелодійне і приємне поєднання. У професіоналів градацій більше. Вони знають, як звуковим рядом висловлювати відкритість, ніжність, мужність, доступність.
 • Запам’ятовуваність. Назва повинна виділятися на тлі конкурентів, а іноді бути провокаційним.
 • Смислове відповідність. Запам’ятавши назви без асортименту, покупець не піде в магазин вдруге.
 • Легальність. Ім’я повинно бути вільним для реєстрації.
 • Візуальна чіткість. Вибравши назву, потрібно представити його на рекламному щиті. Букви не повинні плутатися – «л» і «м», «ц» і «щ».
 • Рекламна перспектива. Під ім’я повинні легко підбиратися логотип і слоган.

Стислість називають сестрою таланту. Витончене назву, яке оригінально, але важковимовною, що не буде кращим варіантом для назви магазину.

Для перевірки ексклюзивності можна ввести ім’я в пошуковий рядок і переконатися, що конкуренти його не використовують. Не варто використовувати популярні приставки «топ» і «vip» – назва загубиться серед аналогів. Важливо, щоб назва навіювало бажані і привабливі образи у покупців. Вони не тільки заглянуть в магазин, а й порадять його своїм знайомим. Почне працювати сарафанне радіо.

Погане візуальне сприйняття у слова, яке складається з букв, які не виходять за межі рядка: о, а, з, до, п, т, л, ж. У назві мають бути літери, які містять випадають за межі рядка елементи: ф, д, ц, б, р. Маркетологи вважають, що присутність в слові літери «і» викликає почуття меншовартості чи другосортності. Наявність більше 5 знаків ускладнює запам’ятовування.

Магазин одягу для чоловіків і жінок

Коли людині ставлять запитання про кількість відомих брендів, він назве 10-15, але швидко згадає тільки 2-3. Аналогічно і з магазинами, які він відвідує в своєму районі. Важливо, щоб назва була легким і таким, що запам’ятовується. Зрозуміло, популярність магазин отримує не тільки завдяки назві, але і методам просування, впізнаваності бренду і наявність хорошого товару.Рекомендовані назви магазинів одягу:

 • іноземне слово – «Top Fashion», «Brand Fashion», «New Look», «Fashion house», «Dresscode»;
 • описові назви – «Твій стиль», «Місто моди», «Красуня», «Леді», «Гардеробчик»;
 • географічна назва – «Авеню», «Валенсія»;
 • гра слів – «ДжемСвіт» (джемпер), «Freshion» (fresh – свіжий, fashion – мода);
 • неологизмы – «Getwear» (носить).

Для інтернет-магазину використовують лаконічну назву з позитивним змістом – «4 сезони», «Шарм», «Модна штучка», «Carino», «Lady Mart».

Воно повинно відповідати рівню цін, займаної площі, асортименту, віком і соціальним статусом цільової аудиторії.

Вдала маркетингова стратегія дозволяє досягати успіху бізнесу з невдалою назвою – Harm’s (H & F) з англ. «Зло», але додавання суфікса і апострофа змінили ситуацію. Oh, My – легке і красиву назву.

Магазин жіночого одягу

Для магазину жіночого одягу можна використовувати такі підходи:

 1. З’єднання складів імен засновників – «Марка».
 2. Добавить приставку off – «Креатиff», «Брюкоff».
 3. Скоротити слова або використовувати абревіатуру – «ТІК» (Ти І Красота), «BTB» (Будь краще Be The Best), «Тата» (Тетяна).
 4. Описову назву з позитивним акцентом – «Елегант», «Стиль», «Модниця».
 5. Прив’язати до географії – «Маленький Париж».
 6. Грати словами – «MaRUSiya» (акцент на «рус» – російське виробництво).
 7. Неологизмы – «Рассана», «Дружестик».

Неологізми будуть оригінальною назвою, але для запам’ятовування вони вкрай важкі. Увагу звертають на вимову і наголос. Новому слову потрібна якісна реклама.

Щоб назва була привабливим, слід виключити деякі помилки:

 • Використовувати побиті особисті імена – «Олена», «Карина».
 • Ціле слово повинне співпадати важким вимовою або незрозумілим змістом – «Мінерва» (богиня мудрості), «Miscellaneous» (з англ. Змішаний).
 • Змінювати відомі бренди – «Abibas».
 • Слова з подвійним змістом або негативним сприйняттям – «Теремок» (щось дитяче, а не доросла), «Дебют» (некомпетентність), «цяця», «Продажна душа».
 • Назва, що не відповідають профілю – «Royal» (неактуально для магазину в підвальному приміщення), «Пасаж» (це крита галерея між двома вулицями, а не тісне приміщення в торговому центрі).
 • Застосовувати банальні іноземні слова – «Violette».

Крім привабливого назви слід придумати креативний слоган, який буде залучати клієнтів і мотивувати на покупку речей.

Магазин жіночої білизни

Магазини жіночої білизни часто носять жіночі імена ( «Маргарита», «Анна», «Марія»), назви кольорів ( «Орхідея», «Лілея») або просто красивих слів ( «Силует», «Каприз»). Перераховані варіанти не несуть смислового навантаження – так можна назвати магазини парфумерії, квітів, салони краси. Якщо все ж є бажання скористатися подібними іменами, то їх краще доповнити і зробити більш оригінальними – «Нічна фіалка», «Лілія долин», «Дамський каприз».

Назва повинна відповідати стилю внутрішнього інтер’єру – «Будуар» (ретро), «Жіночі секрет» (класичний стиль в ніжних тонах).

Можна обіграти назву матеріалу або складових жіночої білизни ( «Ажур», «Мереживо», «Піжама», «Шовк і оксамит»).

Акуратно використовуйте еротичні підгрунтя – «Еммануель», «Імперія пристрасті», «Салон Кітті». Назви привернуть увагу чоловічої аудиторії, а от жінок можуть відлякати. Якщо асортимент складається з класичних речей, то назви не повинно мати сексуальних асоціацій. Жінкам подобаються назви «Ворожка», «Милашка», а ось «Тонка матерія» або «Прозорий натяк» навряд чи зроблять з них постійних покупців.

Ім’я повинно бути м’яким і жіночним. Не треба використовувати гарчали звуки (з, ч, и), які посилюють вивіску.

Магазин чоловічого одягу

Назва для магазину чоловічого одягу повинно бути направлено на цільову аудиторію і викликати довіру. Для перевірки обраного варіанту можна опитати потенційних клієнтів. Назва повинна гармоніювати з концепцією, асортиментом, стилем і ціновою категорією. Невеликий магазин з назвою «Світ стилю” не буде вдалим. Погані асоціації викликають слова «Пижон», «Альфонс», «Мачо», «Егоїст», «Провокатор». Не рекомендується використовувати банальні назви – «Мода для чоловіків», «Дон Жуан», «Кавалер», «Зовнішність». До вдалих варіантів можна віднести «Стиляга», «Ель Браво», «Казанова», «Оскар». Наявність франшизи значно спрощує вибір назви: VD one, TOM TAILOR.

Крамниця дитячого одягу

Ім’я повинно бути орієнтоване на дві групи аудиторії: дітей і їх батьків. Розробляти назву потрібно в кілька етапів:

 • визначення потенційних покупців;
 • вивчення конкурентів;
 • розробка кількох назв;
 • тестування назви на покупцях;
 • вибір оптимального варіанту.

Повинно залишитися ємне і красиву назву, що викликає тільки позитивні емоції.

Діти швидко запам’ятовують легкі і лаконічні імена. Якщо товар розрахований на дітей різного віку, то «Малишок» і «Кроха» неактуальні. Назва повинна бути універсальним – «Супермен». Не варто використовувати скорочення – публіка повинна розуміти для кого цей магазин.

Дослідження показали, що процеси вибору одягу або взуття для дітей різного віку відрізняється:

 1. з 0 до 3 років вибір роблять батьки;
 2. з 3 до 7 проявляється невелика ініціатива дитини, він звертає на вибір оточуючих;
 3. з 7 до 12 дитина займає активну позицію і самостійно вибирає товар;
 4. з 12 років – підліток, формується особистість, яка вимагає самовираження.

Назва магазину для першої категорії має бути розраховане на батьків, спонукати у них почуття ніжності і любові, яка вимагає купувати дитині все найкраще.

Друга категорія покупців найбільш складна, так як діти розвиваються по-різному. Одна дитина може проявити ініціативу, а інший взагалі не цікавиться одягом.

Назва для третьої групи має бути орієнтоване на дитину, підкреслюючи, що він не маленький.

Остання група – підлітки, які знають моду і вартість багатьох речей. Їх не приваблюють нудні назви, вони прагнуть самовиражатися за допомогою речей. Хорошим назвою буде «Сім кишень» (незвично, так як штани мають 2-3 кишені).

магазин парфумерії

Яскраве і соковите назву має залучати оточуючих і спонукати відвідати його. Основна цільова аудиторія складається з представників жіночої статі, тому ім’я має підкреслювати отриманий ефект – легкість, свіжість, привабливість. Добрими варіантами буду «Цукерка», «Шик», «Кокетка», «Чарівність».

При виборі краще не використовувати банальні варіанти, а придумати ексклюзивне назву. Не варто зупинятися на перерахованих прикладах, потрібно придумати своє.

Можна використовувати складові слова:

 • іменник з прикметником – «Добра фея»;
 • два прикметників – «Найкрасивіша»;
 • прикметник з дієсловом – «Бути прекрасною».

Для збільшення варіантів вдаються до хитрощів. На аркуші паперу пишуть два стовпчики слів і по черзі перебирають слова з одного стовпчика зі словами з іншого ( «Елітпарфюм», «Аромамаркет»).

Можна використовувати словники іноземних слів, попередньо уточнивши всі значення обраних слів.

Магазин продуктів

Назви для продуктового магазину менш важливо, ніж для бутіка модного одягу. Відвідувачів приверне репутація продавця і асортимент товару.

Вивіска повинна бути такою, що запам’ятовується і яскравою, щоб покупець швидко запам’ятав назву. Креативні назви викликають посмішку і позитивні емоції:

 • позиціонування магазину – «За рогом», «Перший поверх», «Близький»;
 • прикметники, що викликають приємні асоціації – «Домашній», «Смачний», «Улюблений», «Свій»;
 • повідомлення про режим роботи – «Цілодобовий», «Завжди з вами»;
 • реалізований товар – «Фрукти та овочі», «М’ясна лавка», «До чаю»;
 • цінова політика – «Економ», «Бюджет», «Соціальний».

Слід пам’ятати, що занадто креативна назва може мати негативний вплив. Магазин в спальному районі повинен викликати асоціації близького і доступного. Більші торгові точки називають за якістю товарів, що продаються.

Ювелірний магазин

Радянські назви «Агат» і «Сапфір» сьогодні неактуальні. Вони цікаві людям, для яких новизна та оригінальність неважлива. Банально виглядають вивіски із зазначенням спеціалізації – «Золото», «Салон ювелірних прикрас». Покупець переносить нудне назву на товар. Ім’я магазину має бути оригінальним і викликати інтерес у перехожих.

Основний споживач ювелірного магазину – дівчата від 18 років. Навіть якщо покупцем є чоловік, він купує виріб для жінки. Не залежно від віку і статусу, пані хочуть мати витончені і нестандартні речі.

Назва повинна викликати образ прекрасних і вишуканих прикрас, але легко запам’ятовуватися. Імена салону з обручками і ексклюзивними діамантами повинні бути відмінними. Фахівці пропонують використовувати позиціонують слова – «Унція», «Голд», «Карат».

Залучити клієнтів можна смисловим навантаженням назви – «Острів скарбів», «Особливий день».

Обраний назву слід протестувати на знайомих або потенційних клієнтів. Вони повинні описати свої асоціації при вимові майбутнього імені магазину.

Подарунки ручної роботи

У назві потрібно підкреслити не тільки наявність виробів на різні випадки життя, але і їх походження ( «Подарунки від Просто Марії»). Виникає зоровий образ героїні однойменної теленовели, яка займається важкою ручною працею.

Можна використовувати іноземні слова: Хенд мейд + презент = «Презент хенд мейд» (подарунок ручної роботи). У назві можна використовувати окремі категорії товару – «Чарівний гаманець».

Квітковий магазин

Вивіска повинна спонукати перехожих заглянути всередину. Вона повинна викликати ряд приємних асоціацій: стильна композиція, розкішний букет, елегантна упаковка. Ім’я не повинно співвідноситися з духами або прикрасами.

Цікаві назви можна знайти в довіднику квітів або спеціалізованої енциклопедії. Назва рідкісного квітки додасть магазину ауру незвичайності і загадковості.

Найманого не радять використовувати слова «квітковий» або «квіти». Ім’я не повинно бути «масло масляним».

Назва інтернет-магазина

Назва інтернет-салону вимагає більш ретельного підходу, так як споживач повинен запам’ятати не тільки ім’я магазину, але і його адреса.

Основні правила для інтернет-магазину:

 1. Ім’я повинно бути з одного слова. Користувачі не можуть при введенні декількох слів і не знають, що використовувати як роздільник: дефіс, нижнє підкреслення, писати разом. Помилку краще виключити на початковому етапі.
 2. Слово має мати просту транслітерацію. Покупці володіють різними мовами. Не варто використовувати літери «щ» і «ж» – вони не мають однозначного аналога на латиниці.
 3. Транслітерація повинна сприйматися однозначно. Часто плутають «n» і «h», «u» і «y», «s» і «c». Не всі здатні відрізняти дві «v» від «w» або заголовну «I» від стрункої «l».
 4. Не варто брати слова з однаковим написанням, але різним змістом при зміні фонетичного звучання. Виникають помилки при спробі написати слова латиницею.
 5. Рекомендують використовувати іноземні слова, які звичні для російського споживача – sale, market.
 6. Переконайтеся в наявності вільного домену з відповідною назвою.

Розробка назви магазину перетворюється з дозвілля в важку роботу, що вимагає знання основ маркетингу та психології споживача.

Не варто поспішати з вибором імені для магазину. Відкладений варіант через якийсь час виявиться невигідним або «золотим». Неспішний і зважений підхід допоможе підібрати гарне ім’я без залучення маркетологів.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!