Вівчарство як бізнес

Дозволимо собі перефразувати «класика»: Вівці це не тільки цінне хутро. Це одна з найприбутковіших галузей в сільському господарстві. Звичайно, щоб зробити вівчарство як бізнес потрібно не тільки одне бажання, а й наявність спеціальних знань.

Свій бізнес – розведення овець

– Оренда ділянки. Це найперший крок на шляху до розвитку бізнесу. Можна взяти в суборенду вже готове господарство. Потім займіться оформленням всіх документів, які потрібні для будівництва нової кошари або ж для перебудови старих будівель.

– Обзаведіться пасовищем для овець. При плануванні потрібно враховувати, що для харчування однієї вівці з її потомством потрібна площа в розмірі одного гектара на рік. Тому вам знадобиться площа пасовища з урахуванням того, скільки овець буде в отарі. (Див. Також Ідея бізнесу: розведення свиней )

– Купівля овець. Тварин найкраще купувати в сертифікованих перевірених господарствах. Якщо плануєте велике поголів’я, то купуйте овець в різних господарствах, щоб не вийшло межродового схрещування. У початківців фермерів користуються попитом вівці романівської породи, саме їх добре розводити на м’ясо.

– Наймання персоналу. На кожні 300 голів стада потрібен один чабан. Також з персоналу вам знадобляться доярка, ветлікар і фахівець зі стрижки овець. Але потрібні і працівники для брудної роботи, вони годують і доглядають за вівцями. –

– Продукція і її збут. Основна продукція, що отримується від овець – це м’ясо, шерсть і молоко. Ціна на шерсть не дуже великі, ставки на це не робіть. Молоко в великих обсягах теж продати буде проблемно, а ось м’ясо продати досить реально. Головну частину покупців становитимуть м’ясні ринки, а також кафе, ресторани і шашличні. Якщо ви знайдете постійних покупців, то ваш бізнес стане прибутковим. При вдалій постановці питання можна отримувати прибутки до одного мільйона рублів за рік.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!