Розведення риби як бізнес. бізнес план

Жива риба в нашій країні є сировина, при переробці якого спеціалізоване рибне господарство здатне отримати велику кількість цінних продуктів, які будуть користуватися великим попитом у населення. Ось тому розведення риби як бізнес вважається дуже привабливим для багатьох підприємців.

Незважаючи на те, що даний бізнес потребують чималого вкладення, але рівень доходу, а це в середньому 25-45%, дозволить окупити всі вкладення.

Бізнес план розведення риби

В першу чергу слід знайти необхідний водойму, де буде розлучатися риба. Потім слід визначитися зі складом запускається риби. На думку фахівців в цій області, найоптимальнішим варіантом буде запустити у водойму малька двох років, так як він краще приживається на новому місці і не буде служити їжею для хижої риби. (Див. Також Розведення кролів як бізнес )

Головним моментом в майбутньої діяльності є оформлення водойми, які планується орендувати для ведення даного бізнесу. Крім цього необхідно буде узгодити свою діяльність з деякими організаціями, а це, як правило:

– орган місцевого самоврядування. Відповідає за оренду водойми;

– Держкомітет з рибного господарства. Дає дозвіл на вилов риби;

– Держкомітет з водного господарства. Контролює водні ресурси.

При виборі водойми слід враховувати наступні моменти:

– повинна бути розвинена інфраструктура, тобто наявність необхідних під’їзних шляхів до водойми;

– близьке розташування до населеного пункту;

– налагоджена система збуту в районі водойми.

Весь цикл по розведенню риби, як правило, триває два роки. Найголовнішим витратою при веденні цього бізнесу будуть витрати на корм для риби. Вважається, що для того, щоб риба мала вага в один кілограм, їй необхідно чотири кілограми корму. Як правило, при площі водойми в один гектар, в рік можна отримувати 1,2 тонни продукції. Без корму, продуктивність продукції становитиме всього лише 300 кілограм з одного гектара.

Крім цього, непоганий дохід може приносити організована платна риболовля, яка користується з кожним роком дедалі більшим попитом у населення.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!