Як достроково погасити кредит

Як достроково погасити кредит

Говорячи про право боржника погасити достроково кредит – закон дає йому таке право, але як показує практика – банку це невигідно, оскільки останній втрачає свій дохід у вигляді нарахованих відсотків і змушений шукати нових клієнтів як джерело надходження фінансових вливань. В силу цього, якщо ви берете кредит в банку – завчасно уточніть можливість його дострокового погашення.

В даному випадку, перш ніж оформити позику, варто на самому початку вибрати банк – уточнити, як давно він на кредитному ринку, як широка його клієнтська база і які послуги надає. Нарівні з цим варто врахувати наступне:

Перш ніж оформити кредит варто довести до відома банк про те, що ви маєте намір закрити кредит, погасивши його, достроково. В цьому випадку позичальник отримує право погасити до закінчення терміну кредитування, поставивши до відома про це банк за 30 діб про таке своє рішення, але саме питання варто завчасно уточнити в офісі банку, щоб уникнути непорозумінь.

Так само варто відразу уточнити для себе і банку – погашати будете достроково частково або ж повністю, вносячи всю заборгованість. Банк відмовити не може, але варто пам’ятати такі нюанси:

в разі часткового погашення сам банк може запропонувати скоротити терміни кредитування або ж знизити суми щомісячних обов’язкових платежів завдяки скороченою сумі боргу. Погоджуватися коштує після того, як банк ознайомить боржника з новим графіком платежів.

якщо погашається повністю – сам договір закривають і видають боржникові папір про те, що він нічого не винен банку.

Термін і комісійні збори, а також відсотки і суми.

Як показує практика, що склалася – дострокове закриття кредитного договору шляхом погашення боргу йде в найближчі дати проплат відсотків, згідно з графіком, складеного банком. В цьому випадку самого боржника варто звернути увагу на:

банк може зняти з самого боржника відсоток, нарахований за кредитом до дати погашення, згідно умов програми кредитування – за фактичний період кредитування.

не може обмежувати право достроково погасити борг і внести завчасно суму в рахунок його погашення.

не може вираховувати комісійний збір за таке дострокове погашення боргу по кредиту і аналогічний, достроковий перерахунок графіка внесення платежів.

У разі закриття боргу – уточніть точну суму, яка має виконуватися до внесення, аж до копійки і після візьміть у банку виписку про те, що по даній позиці ви нічого йому не повинні.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!