Що робити, коли нема чим платити позику

Що робити, коли нема чим платити позику

Кожна людина може потрапити в важко фінансове становище, будучи при цьому позичальником коштів. Як вчинити в цьому випадку нам докладно розповіли співробітники СРО «МиР» і мікрофінансових компаній, що працюють на російському ринку фінансових послуг.

Директор СРО «МиР» Андрій Паранич:

«Стандарти СРО розроблені для дій в конкретних умовах і передбачає в деяких випадках реструктуризацію боргу, а то і зовсім повне списання боргових зобов’язань. Таке рішення може бути прийнято, наприклад, при різкому погіршенні платоспроможності позичальника або його тимчасова непрацездатність. Варто відзначити, що всі «пом’якшувальні» обставини повинні бути підтверджені шляхом надання документів: в разі хвороби – лікарняний лист і / або висновок спеціаліста і т. д. ».

Співробітники мікрофінансових компаній також пропонують різні варіанти вирішення проблем. Продовження договору – один з оптимальних варіантів, при цьому умови продовження різні в кожної МФО.

Керівник «Робот Займер» онлайн сервісу, що надає мікрокредити, Сергій Сєдов:

«Наша компанія пропонує пролонгацію договору мікропозик на термін, що відповідає тому, на який був спочатку взято мікропозик. Оплата відсотків здійснюється за фактичне користування позиковими засобами. Продовження договору є абсолютно безкоштовним ».

Операційний керівник сервісу MoneyMan, який надає онлайн позики на банківську , Олексій Дунаєв:

«Наша МФО дає можливість клієнту, який потрапив у скрутну фінансову ситуацію, послугу по пролонгації договору позики на термін 1-4 тижні. Така послуга дуже затребувана у тих позичальників, які дорожать своєю кредитною репутацією, тому що в разі пролонгації нарахування відсотків припиняється і прострочення не утворюється, а отже, і немає запису про неї до кредитної історії людини ».

Начальник відділу стягнення заборгованостей сервісу «Чесне слово», Катерина Кустова:

«За процедуру продовження договору мікропозик клієнт не платить ні копійки, але відсотки за користування позиковими грошима виплачує. При цьому ставка залишається такою ж, адже вона прописана в основному договорі ».

Реструктуризація заборгованості застосовується значно рідше і зазвичай це трапляється, якщо заборгованість дуже велика. По суті, реструктуризація – це зміна умов первісного договору про надання мікропозик. Зміни можуть стосуватися:

– списання відсотків (повне або часткове);

– зниження суми неустойки;

– зменшення сум по виплатах, а значить збільшення терміну договору;

– процедури рефінансування.

Якщо позичальник не має можливості виплатити взятий мікропозик або оплатити поточний платіж по ньому, то такому позичальникові необхідно повідомити про це кредитора в самий найближчий час. Кращий спосіб це зробити – відправити лист у формі зворотного онлайн-зв’язку, яка є на всіх сайтах мікрофінансових компаній. Також можна скористатися зазначеним e-mail, написати в соц. сетях. Бажано представити документи, які підтверджують скрутне фінансове становище, до таких документів належать: довідка про звільнення, довідка про зменшення зарплати, лікарняний лист та інші.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!