Порівняння довгострокової оренди і покупки квартири в кредит

Порівняння довгострокової оренди і покупки квартири в кредит

Житлоплощу, мабуть, приклад матеріальної власності, яка століттями є наріжний каменем поняття «добробут».

Актуальність житлового питання висока, як в невеликих населених пунктах, так і в жвавих мегаполісах. Різниця лише в тому, що в другому випадку ставки набагато вищі, а ймовірність отримати у власне розпорядження квартиру або приватний будинок різко знижується.

Ніякого секретка в подібній математики немає, просто велике місто надає своїм мешканцям більше можливостей і комфорту, як в культурному і соціальному плані, так і в фінансовому. Обласні міста і регіональні адміністративні центри – це більш високооплачувана робота. А значить – більш високий рівень життя. Логічно, що і попит на нерухомість в подібних населених пунктах різко зростає.

У тих, то приїжджає в столицю або інші великі міста РФ, є два варіанти вирішення житлового питання. Найдоступнішим і, як наслідок, поширеним є оренда квартири або кімнати .

Багато сімей роками живуть в подібних умовах, облаштовуючи, по суті, не своє житло. З боку, це не дуже комфортно і повністю відрізає квартиронаймачів від можливості забезпечити житлом своїх дітей. Але з іншого боку, навіть довгострокова оренда не вимагає великого одноразового капіталовкладення, що для сім’ї з середнім достатком набагато зручніше в фінансовому плані, ніж покупка квартири за астрономічні суми. Але це лише теоретична вигода, а практика, відкриває певні перспективи саме перед власником власного житла .

Як вже було сказано вище, квартиронаймач розпоряджається житлоплощею і повністю залежить від дій орендодавця, не завжди обґрунтованих, як показує досвід. А купивши квартиру в кредит, споживач більше не прив’язує власне фінансовий добробут до кон’юнктури ринку вторинної нерухомості, з його локальними спекуляціями і нестабільністю. Ринок банківських послуг, в середньому, відчуває менше коливань, ніж ринок нерухомості, а це значить, що виплата кредиту може виявитися набагато більш щадить, а ставка банку більш обгрунтованою, ніж плата за оренду.

По-друге, покупка нерухомості – це інвестиція, не тільки у власне майбутнє, але і в благополуччя дітей. Чого не можна сказати про оренду нерухомості, яка має на увазі систематичну передачу зароблених сім’єю грошей без будь-яких перспектив.

І по-третє, сьогодні на ринку кредитних послуг існує висока конкуренція, а це значить, що самі надійні фінансові структури ведуть боротьбу за лояльність потенційних споживачів, пропонуючи їм демократичні і гнучкі умови. Думка, що отримати кредит на квартиру практично нереально для сім’ї з середнім достатком – застарілий міф. У деяких випадках достатньо лише не мати «темних плям» в банківській історії.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!