Націнка на товар – як рахувати щоб не прогоріти

Привіт всім моїм читачам! Сьогодні я відповідаю на питання кількох читачів, але роблю це не в розділі питань-відповідей , а в загальній стрічці, тому що хочу, щоб про це дізналися всі раз і назавжди і не задавалися таким питанням! Я подивився по запитах в пошукових системах і побачив, що запити є, а відповідей немає! Точніше відповіді про те, яку робити націнку є, але там взяті незрозумілі цифри від стелі і не зрозуміло з чого автор їх взяв. Я звик пояснювати все, тому відповім на питання повноцінною, але короткою статтею.  Тож почнемо! 

Яку робити націнку на товар

На мій погляд це найпростіше, що може бути. Якщо ви купуєте товари і потім перепродуєте або, якщо ви надаєте послуги, то повинні розуміти, що вам потрібно отримати вигоду і навряд чи ви будете купувати щось по 10 гривень, а продавати по 11. Це маленька націнка і вона в принципі має місце бути при високому чеку (оптовий продаж). Гаразд, підемо по порядку, як можна визначити націнку?

1. Спирайтеся на ціни конкурентів.

Простіше простого. Подивилися ціну у конкурентів, прикинули, чи зможете конкурувати або чи вистачить вам націнки, щоб окупити свої фізичні затрати. Наприклад, конкуренти продають якийсь товар за 100 гривень. Закуповувати ви у своїх постачальників можете його по 50 гривень, накрутка 100%, можна працювати. Але якщо конкуренти продають по 100 грн., А у ваших постачальників коштує 90 грн., То або ваші постачальники дорого продають і потрібно шукати інших, або це не основний товар у конкурентів і їм достатньо навіть мінімальної накрутки. Загалом, спирайтеся на ціну конкурентів і танцюйте від неї. У будь-якому випадку ви не можете накрутити 100% і зробити ціну в рази вище, ніж у конкурентів, у вас просто не будуть купувати.

2. Якщо ринкова ціна сильно завищена

Якщо ви побачили, що у конкурентів варто товар або послуга 100 гривень, а у ваших постачальників або виконавців коштує 20 гривень (500% націнка), то це не означає, що ви повинні зробити націнку в 100% і поставити ціну 40 гривень. Якщо ви так зробите, то у вас само собою будуть активніше купувати, але цей демпінг (сильне зниження ціни в порівнянні з ринковою) призведе до швидкого насичення споживачів тими товарами або послугами, що ваш бізнес не проживе довго. По-друге ви просто зламаєте ринок і конкурентам теж доведеться знижувати ціну. Так робити не можна! Потрібно конкурувати в якості, а не в ціні. Але якщо ви вже сильно захотіли відзначитися в ціні, то скиньте зовсім чуть чуть і клієнти це побачать.

3. Як робити націнку на послугу

Націнки на одну і ту ж послугу можна вважати по різному і, як правило, ціни на ринку мають великий розбіг. Наприклад, візьмемо розробку сайтів. Є студії, які роблять сайти за 1000 грн., А є ті, хто робить за 10 000 грн .. Тут все залежить від позиціонування, якості і від портрета клієнта. Тому в послугах призначити ціну досить складно.

Можете просто націнити стільки, на скільки ви дійсно оцінюєте свою працю або стільки, скільки буде достатньо для сприятливого функціонування вашого бізнесу. Головне відніміть всі витрати, пов’язані з наданням тієї чи іншої послуги і вже виходите з цієї ціни і до неї додавайте.

Але є також і послуги, ціни на які в більшості своїй устоялися. Для визначення ціни такої послуги також орієнтуйтеся на ринкові.

А взагалі можна до будь-якої послуги додати кілька додаткових штрихів і тоді можна буде трохи підвищувати ціну. Наприклад при замовленні розробки сайту в подарунок настройка контекстної реклами.

Висновок

На закінчення ще раз хочеться сказати, що питання про те, яку робити націнку не повинно виникати у вас в голові. Більш того, ви в першу чергу при виборі товару або послуги для свого майбутнього бізнесу повинні моментально бачити націнку (вашу вигоду), щоб розуміти, варто продавати цей товар або послугу чи ні. Якщо я в чомусь не правий, доповнюйте і виправляйте в коментарях, але я живу з такими правилами вже довго і вони мене не підводили!

Дякую за увагу!

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!