Гроші та кредитні відносини

Гроші та кредитні відносини

Питання фінансів завжди було актуальним і в той же час, дуже делікатним, особливо, якщо говорити про відносини з кредитними організаціями.

Давати чи не давати в борг або обтяжувати себе борговими зобов’язаннями – рішення, що носить суто індивідуальний характер, і перш, ніж його прийняти, варто розглянути кілька ключових моментів.

При позику великої суми грошей оптимально буде звернутися в банк – з виплатою відсотків по кредиту ви зумієте зберегти нормальні відносини і з кредитором і заробити собі хорошу кредитну історію, що може вас виручити в майбутньому. Також можна звернутися за позикою не тільки до друзів, але і до колег (в колективі завжди є люди, які можуть допомогти вам з фінансами).

Як же навчитися грамотно розпоряджатися фінансами? Дане вміння зазвичай закладається ще в ранньому дитинстві. Прекрасно, якщо сім’я подає власним прикладом позицію розумної економії, розрахунку тільки на власні сили при покупці дорогих речей і дотримується правило не давати в борг гроші людям, якщо немає впевненості в тому, що позичена сума буде повернута.

Але, розподіляючи вже власні гроші, багато хто робить однакові помилки із завидною регулярністю. Наприклад одна моя знайома дала в борг своєму приятелеві, який починав власну справу. Йому не вистачало пари тисяч доларів. Беручи до уваги, що вона його довго знає і розраховуючи на його слово, знайома не стала документально оформляти боргову розписку. Але з часом виявилося, даремно – повернення боргу розтягнувся на довгі роки і у боржника завжди було більш важливу справу, на яке він витрачав гроші – нова машина або відпочинок з сім’єю за кордоном. При цьому знайома жила досить скромно в порівнянні з ним. І ось, саме тут виникає питання: а чому вона повинна вибивати власні ж гроші?

В кінцевому підсумку гроші були повернуті, але … ні про які відсотки і мови не йшло, а сама сума в ході інфляції практично була «з’їдена» і зведена на нуль. Багато хто знає, але все ж періодично забувають, істину, що в дружбі не повинно бути місця грошово-фінансовими зобов’язаннями, оскільки з часом дружба може перейти в сферу судових тяжб.

Звичайно ж, не варто на все 100% стверджувати, що людина не здатна заробити гроші і повернути борг вчасно. Навіть такий великий фінансист як Джордж Сорос почав свій успішний старт з позики в 4 мільйони, і з часом капітал його підприємства становив уже 10 мільярдів доларів.

Також плекаючи надію на краще, багато хто забуває, що життя може вносити свої корективи в ці плани – несподівана хвороба або скорочення на роботі, можуть зробити з вас завзятого неплатника і боржника, як в колі друзів, так і в списках банківських установ. А це в свою чергу призведе до того. що вас почнуть відвідувати колектори .

Якщо гроші просять в борг у вас – розраховуйте на власний досвід і, якщо сумніваєтеся в людині – то виявите твердість і відмовте в такій послузі. Проте, якщо ви все ж вирішили дати людині в борг – оформите дану позику документально і тим самим ви в деякій мірі убезпечите себе і свої фінанси.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Ви маєте увійти, щоб коментувати.

Підпишіться на RSS Слідкуй за мною! Слідкуй за мною!